Bitlis ili Hizan ilçesi Koçyiğit, Doyumlu, Gürece ve Tutumlu Köyleri kırsalında olduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını bulup etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak ve barınakları imha etmek maksadıyla, 26-28 Kasım 2017 tarihleri arasında 10'uncu P.Komd.Tugay K.lığı ve Bitlis İl Jandarma K.lığı unsurlarınca Şehit J. Er Halil EREN Operasyonu icra edilmiştir.

Operasyon kapsamında; 28.11.207 tarihinde Hizan Doyumlu Köyü kırsalında (3) adet sığınak tespit edilmiştir. Sığınaklar içerisinde yapılan aramalarda (34) adet büyük tüp [(3) dolu, (31) boş], (3) adet küçük boş tüp, muhtelif yaşam ve gıda malzemesi [(3) adet akımölçer, (5) metre kablo, (1) sırt çantası, (3) adet elbise, (3) çift ayakkabı, (5) kilogram sıvı yağ, az miktarda bal, un ve peynir] ele geçirilmiştir.

Ayrıca operasyon kapsamında Hizan Koçyiğit Köyünde BTÖ mensuplarına yardım yataklık yaptıkları değerlendirilen şahısların yakalanması amacıyla yapılan adli aramalarda (4) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

BİTLİS VALİLİĞİ