Bitlis İl J.K.lığı unsurlarınca 02 Mayıs 2017 günü saat 11.00 sıralarında Güroymak İlçesi Yayladere köyü mülki sınırları içerisinde icra edilen operasyon kapsamında, (2) adet sığınak ve (2) adet depo tespit edilmiştir.
          Tespit edilen sığınak ve depolarda yapılan aramalarda (1) adet menşei belirsiz P.Tf., (1) adet AK-47 P.Tf., (2) adet savunma tipi el bombası ve bunlara ait fünye, (20) adet 5.56 mm fişek, (1650) adet PKMS Mk.Tf. mühimmatı (Bixi), (180) adet Kaleşnikof P.Tf. mühimmatı, (2) adet roketatar antitank mühimmatı, (2) adet roketatar antipersonel mühimmatı, (4) adet roketatar sevk fişeği, (7) adet Ak-47 P.Tf şarjörü, (1) adet M-16 P.Tf. şarjörü, (2) kg fabrikasyon plastik patlayıcı, (20) adet elektrikli fünye, (600) m infilaklı fitil, (1) adet piknik tüpü, (105) m kablo, (1) adet kazma, (1) adet kürek, (1) adet balta, (1) adet levye ve muhtelif yaşam, gıda malzemesi ele geçirilmiştir.
          C.Savcısının talimatıyla tespit edilen sığınak ve depolar kullanılmaz hale getirilmiş, ele geçirilen yaşam ve gıda malzemeleri olay yerinde imha edilmiştir.
          Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığı bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir.
            Kamuoyuna saygı ile duyurulur.       
 
BİTLİS VALİLİĞİ